MENU

Stavby základových desek Praha, Plzeň a středočeský kraj

Stavba základové desky je velice důležitá část stavby. Nejen, že musí několik desítek let plnit funkci základu a pevného podkladu pro Váš dům, ale taky kvalita jejího provedení do jisté míry určí náročnost výstavby, myšleno hlavně z hlediska zakládání zdiva na rovný podklad.

Základovou desku svépomocí nebo od firmy?

Spousta stavitelů se dnes pouští do stavby základové desky svépomocí, někteří se dokonce rozhodnou pro míchání betonu doma v míchačce. Bohužel to není úplně šťastné řešení. Důvodů je hned několik:

  • Z hlediska monolitických vlastností základů je nereálné v rozumném čase namíchat mnohdy i několik desítek kubíků betonu, tak aby vznikla monolitická stavba. Zároveň se často vyskytují problémy se stejnorodostí a konstantní kvalitou betonu.
  • Když vezmete v potaz množství práce a materiálu, které Vás čeká, musí Vám být jasné, že to sami nezvládnete, tedy stejně budete muset platit práci dalších lidí.
  • Pokud vezmete do ruky kalkulačku, zjistíte, že neušetříte ani na materiálu, jelikož „domácí beton“ bude pracovně a časově daleko náročnější.
  • Během realizace základů je třeba koordinovat i další činnosti jako jsou například rozvody kanalizace a další přípojky do nového domu.

Z toho plyne jediné, pokud nechci mít v noci špatné sny a bolavá záda, přenechám to raději technice a odborné firmě.

Stavby základových desek Praha, Plzeň, Beroun a středočeský kraj – jak to u nás funguje?

Po konzultaci a schválení kalkulace, kterou pro Vás zpracujeme zdarma, v prvé řadě zrealizujeme po zaměření veškeré terénní a výkopové práce. Z pravidla se provádí pomocí těžké techniky, ale pokud to okolnosti nedovolí, je možné vykopat základy i ručně.

Následně je na stavbu dopraven beton míchaný podle norem ČSN v odpovídající kvalitě dle projektu. Zde je třeba poznamenat, že základy jsou betonovány v průběhu jednoho dne a na překážku není ani špatná dostupnost například v kopci, na pomoc si můžeme povolat pumpu na beton, slangově šving.

V okamžiku, kdy základy jsou ztvrdlé, provádíme betonování základové desky opět betonem míchaným dle norem.

Jednotlivé realizace se samozřejmě mohou lišit podle podmínek stavby. V každém případě realizace základů a základové desky pro Váš dům zabere několik dní + technologické přestávky.

Základové desky na klíč Praha, Plzeň, Beroun a středočeský kraj - Provádíme:

  • Zaměření stavby
  • Výkopové a terénní práce
  • Dodávku betonu a betonářské práce
  • Zajištění a koordinaci dalších řemesel
  • Dodávku stavební oceli a dalšího materiálu